Kütahyaastur ile Keyifli Yolculuklar

rahat otobüs yolculuğu

RAHAT OTOBÜS YOLCULUĞU VE SIRLARI

Otobüs Biletinizi İlk 4 Sıradan Seçin
Otobüs biletinizi ilk 4 sıradan seçebilirseniz molalarda fazlasıyla rahat edersiniz. Ayrıca otobüs içi ikramlar için çok fazla beklemenize gerek almaz. Bununla birlikte kendinizi daha fazla güvende hisseder ve yolculuk boyunca bir hakimiyet sağlamış olursunuz.

Gece Seyahat Etmeye Özen Gösterin
Eğer gece seyahat ederseniz, kaç saat yolculuk yaptığınızı pek fazla hissetmezsiniz. Çünkü yolculuğunuzun büyük bir kısmı uyuyarak geçmiş olacak. Bununla birlikte daha az yiyecek içecek tüketerek, bu anlamda rahatsızlık hissi verecek durumlardan da uzaklaşmış olursunuz.

Her Molayı Değerlendirin
Otobüs yolculuğunuz sırasında verilecek her molayı mutlaka değerlendirin. Temel ihtiyaçlarınızı giderin. İhtiyaç gidermeye gerek olmadığını düşünseniz bile hava almak ve bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırmak için otobüsten inin

Rahat Giyinin
Uzun bir otobüs yolculuğu yapacağınız için dar ve sizi sıkan giyeceklerden uzak durmanız gerekiyor. Altınıza ve üstünüze rahat, penye ve bol giysiler giyinin. Üşüme ve terleme riskine karşı üstünüze bir tişört ve onun üzerine de kalın bir hırka ya da uzun kollu bir bluz alın. Ayakkabılarınızda düztaban ve rahat giyip çıkarılabilen bir ayakkabı olsun.

otobüs yolcu hakları nelerdir

OTOBÜS YOLCULARI HAKLARI NELERDIR

. Taşımacılar; yolcuların sağlıklı, rahat ve güvenli bir yolculuk yapmasını sağlamakla, yolcuyu güvenli bir şekilde taahhüt ettiği yere kadar götürmekle yükümlüdür (Varış yeri olarak bir şehrin terminali belirtilmiş ise, terminale varmadan dışarda inmenizi talep edemezler).
. Yolculuk sırasında ikram edilen yiyecek, içecek, mendil, kolonya ve benzeri maddeler Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan mevzuata uygun olmalıdır.
. Yetki belgesi sahiplerinin bu yönetmelik kapsamında verdikleri hizmetlerden yararlananlar, 4077 sayılı tüketicinin korunması hususunda kanun ile sağlanan haklara sahiptirler. Kusursuz hizmet, hizmetten yararlananların hakkıdır.
. Yolcu taşımaları biletsiz yapılamaz (Haklarınızdan faydalanmak için her şeyden önce mutlaka biletinizi edinin ve seyahat süresince yanınızdan ayırmayın).
. Düzenli yolcu taşımalarında her yolcu için ayrı bilet düzenlemek zorunludur.
. Bir yolcuya bilet karşılığında satılan koltuk, bir başkasına mükerrer olarak (yeniden) satılamaz.
. Yolcunun 30 kilograma kadar olan bagajı ücretsiz taşınır. Bagajlar yolcuların biletlerinde gösterilen koltuk numaralarına göre etiketlenir
. Taşımacılar; yolcuların sağlıklı, rahat ve güvenli bir yolculuk yapmasını sağlamakla, yolcuyu güvenli bir şekilde taahhüt ettiği yere kadar götürmekle yükümlüdür

Kütahyaastur Logo

UCUZ VE UYGUN OTOBÜS BİLETİ TEMİNİ

mobil uygulama applestore mobil uygulama googleplayMobil Uygulama İndir

KONTAK

B.Istanbul Otogar No:9-10 Bayrampaşa / ISTANBUL
(0850) 532 00 66
info@gulenturizm.com.tr